o nas

Firma MS-Ortis spółka z ograniczoną odpowiedzialnością swoją działalność rozpoczęła w 1990 roku i od tego czasu zajmujemy się przetwórstwem tworzyw sztucznych, głównie produkcją słomek i rurek do napojów. Nasz zakład produkcyjny znajduje się w miejscowości Miszewo Murowane na terenie Województwa Mazowieckiego, a biuro handlowe i siedziba firmy w Łomiankach pod Warszawą.

Szczycimy się nowoczesnym parkiem maszynowym umożliwiającym nam efektywną produkcję słomek do napojów zarówno w zakresie wydajności jak i jakości wyrobu.
W przypadku nietypowych zamówień sami projektujemy nowy lub przebudowujemy posiadany park maszynowy.

o nas
Pasek

Zakład posiada maszyny do szybkiego wielokolorowego wytłaczania słomek i rurek jak również kombajny do kształtowania harmonijki, szybkie maszyny pakujące w papier czy automaty pakujące do opakowań zbiorczych.

Niewątpliwym atutem jest ogromna wydajność naszego parku maszynowego w produkcji rurek i słomek. Potencjał produkcyjny firmy wynosi ok 3 miliardy sztuk - rocznie.

Firma zarządzana jest bezpośrednio przez właścicieli co ułatwia proces decyzyjny, dostęp do informacji i spłaszcza strukturę zarządzania. Mamy długoletnie doświadczenie we współpracy z bardzo wymagającymi odbiorcami słomek oraz rurek którymi są międzynarodowe korporacje tj. McDonald's, Burger King, Pepsi, Coca-Cola, przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w obsłudze rynku naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych, sieci gastronomicznych oraz mniejsze podmioty.

Najmocniejszą stroną naszej firmy jako producenta rurek i słomek jest fachowe doradztwo, rzetelność i solidność. Wszytko po to aby spełniać wymagania i realizować pomysły naszych klientów.

polityka jakości

Celem działalności firmy MS-Ortis sp. z o.o. jest produkcja rurek do napojów zgodnie z oczekiwaniami klienta i przepisami prawnymi.

Wdrożenie i efektywne funkcjonowanie systemu zarządzania jakością i bezpieczeństwa żywności zgodnego z wymaganiami standardu BRC IOP ma na celu ciągłe jego doskonalenie oraz spełnienie wymagań przepisów prawnych, poprawę organizacji pracy oraz wzrost świadomości i odpowiedzialności pracowników związanej z zakresem powierzonych zadań i obowiązków.

Mając na uwadze, iż rozwój naszej firmy zależy od satysfakcji naszych Klientów, zobowiązujemy się do produkcji i sprzedaży wyrobów o wysokiej, powtarzalnej jakości, bezpiecznej dla zdrowia konsumenta. Bezpieczeństwo zdrowotne naszych produktów zapewniamy poprzez przestrzeganie zasad GMP, GHP oraz analizowanie ryzyka zagrożeń i monitorowanie krytycznych punktów kontroli w całym cyklu technologicznym - od przyjęcia surowca do wydania wyrobu gotowego.

Politykę jakości bezpieczeństwa i legalności wyrobu zamierzamy realizować poprzez wytyczenie celów strategicznych oraz systematyczne nadzorowanie ich realizacji w trakcie auditów wewnętrznych oraz przeglądów systemu przeprowadzanych przez Kierownictwo firmy:

  • Poprzez etyczne postępowanie w biznesie;
  • Ciągłe doskonalenie infrastruktury w celu spełnienia wymagań Klienta, wymagań prawnych,
  • Zwiększenie wielkości produkcji, rozszerzanie rynków zbytu,
  • Poprawa organizacji pracy, usprawnienie komunikacji wewnętrznej, szczegółowe określenie odpowiedzialności i uprawnień pracowników,
  • Zwiększenie świadomości jakościowej pracowników poprzez szkolenia i ocenę ich efektywności,
  • Ciągła kontrola dostaw, kontrola międzyoperacyjna i kontrola wyrobu gotowego,
  • Dobór dostawców na podstawie ich zdolności do spełnienia wymagań dla dostarczanych surowców i materiałów,
  • Doskonalenie środowiska pracy pracowników w zakresie standardów bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Stałe monitorowanie oddziaływania zakładu na środowisko

Zobowiązujemy pracowników zakładu do dołożenia wszelkich starań, aby urzeczywistnić Politykę Jakości, Bezpieczeństwa i Legalności wyrobu oraz do osiągnięcia wytyczonych celów.


Certyfikaty

Od 2016 roku firma utrzymuje aktualny certyfikat potwierdzający zgodność ze standardem BRC/ IoP.

Od 2018 roku posiadamy certyfikat FSC (System Certyfikacji Kontroli Pochodzenia Produktu oraz Gospodarki Leśnej) na wyroby papierowe.

nasze słomki

Nasze słomki zostały stworzone z myślą o kontrahentach, którym tak samo jak nam zależy na dobru środowiska naturalnego.

Przyjazne dla środowiska

Przyjazne dla środowiska

Nasze produkty mniej obciążają środowisko naturalne poprzez szybki i bezpieczny rozkład w przyrodzie.

certyfikowane surowce

certyfikowane surowce

Surowce spełniają europejską normę ISO 13432.

Papier na słomki papierowe pochodzi z legalnych źródeł i spełnia wymogi normy FSC.

Wyroby gotowe można poddać procesowi recyklingu.

różnorodność kolorów

różnorodność kolorów

Poza standardową ofertą kolorystyczną produkcji słomek oferujemy, na specjalne życzenie, kolory według próbnika RAL. Możliwe jest również bezpośrednie drukowanie reklamowego napisu na jednym z końców słomki, jak i zapakowanie słomki w papierek z nadrukiem lub bez.

Papierowa rurka do picia – wyznacz z nami nowe standardy słomek do napojów

Jako polski producent słomek do napojów z wieloletnim doświadczeniem w branży możemy się poszczycić doskonałą znajomością i zrozumieniem potrzeb Naszych Klientów w zakresie oferowanych produktów, jakimi są słomki do napojów i rurki do picia. Wiemy, że tak jak nam zależy Państwu na środowisku naturalnym, dlatego z nieskrywaną dumą oferujemy wysokiej jakości biodegradowalne słomki papierowe. Ekologiczne słomki do picia naszej produkcji doskonale wpisują się w potrzeby i oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zawdzięczają to wysokiej jakości oraz różnorodności – nasza oferta producenta słomek papierowych obejmuje bowiem nie tylko standardową kolorystykę produktu, ale również słomki papierowe i rurki do picia w pełnej gamie kolorystycznej RAL. Dzięki temu zamieniając słomki z tworzyw sztucznych na wyroby ekologiczne możecie Państwo zachować charakterystyczną dla Państwa biznesu – hotelu, restauracji, baru – kolorystykę. Nie musicie się również obawiać o dostępność wybranego wzoru. Dysponując nowoczesnym parkiem maszynowym jesteśmy w stanie sprostać każdemu zamówieniu, zachowując przy tym najwyższą jakość oferowanego produktu oraz terminowość dostaw. Co ważne papierowa rurka naszej produkcji to gwarancja jakości i trwałości. Dzięki temu możemy zaoferować Państwu zarówno papierowe słomki do napojów jak i oryginalne słomki do drinków. Zapewniamy przy tym, że papierowe rurki marki MS Ortis dostarczają bezkompromisowej przyjemności z sączenia ulubionego napoju.

Papierowa słomka – czy Twoi klienci są na nią gotowi?!

Wprowadzając na rynek nowy produkt mieliśmy obawy, co do tego, że klienci Naszych Klientów mogą nie być zadowoleni ze zmiany. Jako producent tradycyjnych słomek przez lata oferowaliśmy słomki z tworzyw sztucznych i dokładnie wiedzieliśmy, czemu zawdzięczały swoją popularność. Tę wiedzę oraz wcześniejsze doświadczenia wykorzystaliśmy projektując nasz nowy produkt. Dzięki temu każda papierowa słomka jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale przede wszystkim dla użytkownika, który sięgając po rurki do pica oczekuje określonych doznań. I takie doznania otrzymuje, mimo iż miejsce plastikowej rurki do picia zajęła słomka papierowa. To samo dotyczy słomki do drinków. Mimo, że jej miejsce zajęła papierowa rurka, przyjemność jest taka sama, a być może nawet większa. Papierowe słomki do napojów to rozwiązania w 100% biodegradowalne, dzięki sięgając po nasz ulubiony napój możemy być pewni, że zużyta słomka do picia nie trafi na wysypisko śmieci, gdzie będzie zalegała długimi latami, jak i nie przyczyni się do zwiększenia powierzchni śmieciowych wysp pływających po oceanach.

Zamówienia, jakie otrzymuje nasza hurtownia słomek są najlepszym dowodem na to, że Państwa klienci są gotowi na zmianę i chcą zadbać o środowisko naturalne wybierając papierowe słomki i rurki do picia. Jako dystrybutor słomek dostarczamy najwyższej jakości produkty w preferencyjnych cenach, dzięki czemu zmiana na lepsze nie jest tak kosztowna, jak zwykli ją przedstawiać producenci i dystrybutorzy słomek z plastiku. Starając się jeszcze trafniej odpowiadać na potrzeby dużych odbiorców oferujemy hurt słomek dostarczając zarówno słomki do napojów w standardowych kolorach, jak i rurki do picia produkowane na specjalne zamówienie.

Cieszymy się, że jesteście z nami i podzielacie nasze przekonanie o tym, że ekologiczne słomki z papieru to krok ku lepszej przyszłości!