Ekologiczne słomki do picia

Ekologiczne słomki do picia

Rurki kompostowalne wykonujemy na zamówienie klienta, oferujemy też standardy, które znajdą Państwo w naszym katalogu.
PRZEJDŹ DO KATALOGU

Nasze możliwości produkcyjne bio słomek to

rodzaje - proste
- kolankowane (tylko PLA)
- zapakowane indywidualnie w papier lub folię (również kompostowalną)
- z nadrukiem
- z łyżeczką
- do aplikacji do kartoników
średnice 4-8mm
długości 100-300mm
pakowanie w opakowania zbiorcze (torby lub kartony)
w kartoniki do sprzedaży detalicznej
podstawowe kolory biały, czarny, zielony
(możliwość zamówienia innych kolorów)

Pasek

BiodegradaCja słomki PHA
w wodzie słodkiej

BiodegradaCja słomki PHA
w wodzie słonej

Podążając za nowymi trendami w opakowaniach dotyczącymi ekologii, kilka lat temu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie bio słomek.

Podążając za nowymi trendami w opakowaniach dotyczącymi ekologii, kilka lat temu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie bio słomek. W naszej ofercie znajdą Państwo aż 3 rodzaje rurek kompostowalnych, które wyprodukowane są z najnowocześniejszych bio materiałów na rynku.

Rurki kompostowalne to interesująca alternatywa dla tych, którzy nie są w stanie zaakceptować papierowych słomek do napojów. Pod względem struktury wyrobu, słomki te są podobne do tradycyjnych plastikowych lecz ze względu na użyty surowiec, produkt ten bezpiecznie zdegraduje w środowisku naturalnym, nie pozostawiając po sobie śladu. Produkty biodegradowalne/ kompostowalne w przeciwieństwie do rurek papierowych, nie namakają pozostawione w napoju nawet kilka godzin co na pewno docenią użytkownicy, szczególnie dzieci bowiem doświadczenia pokazują, że przeciętne dziecko do spożycia napoju wykorzystuje co najmniej dwie eko rurki z papieru – wynika to z tendencji do gryzienia słomki podczas picia.

Słomki do napojów z PLA

Najbardziej pożądaną grupą polimerów spełniającą warunki nowych trendów w ekologii są biodegradowalne surowce pozyskiwane ze źródeł odnawialnych, wśród których znajduje się PLA.
PLA poliaktyd lub poli (kwas mlekowy) jest najpopularniejszym, a zarazem najtańszym biodegradowalnym materiałem wytworzonym z surowców naturalnych jak kukurydza czy buraki cukrowe. Bio - surowiec uzyskiwany jest dzięki bakterii Lactobacillus w procesie fermentacji cukrów, a następnie polimeryzacji.
Obecnie, do produkcji naszych słomek kompostowalnych z PLA wykorzystujemy surowce które posiadają certyfikat kompostowalności przemysłowej ’ zgodnej z normą ISO 13432 ,,Wymagania dotyczące opakowań przydatnych do odzysku przez kompostowanie i biodegradację’’.


Słomki do napojów z PHA

Dla naszych bardziej wymagających klientów oferujemy rurki kompostowalne PHA- polihydroksyalkanian.
Polihydroksyalkaniany, PHA produkuje się monomerów wytwarzanych są przez bakterie w procesie fermentacji cukrów lub lipidów.
Używany przez nas PHA został przebadany w międzynarodowym laboratorium na zgodność z normą ISO 13432 ,,Wymagania dotyczące opakowań przydatnych do odzysku przez kompostowanie i biodegradację’’ i uzyskał certyfikat kompostowalności przemysłowej, kompostowalności w kompostowniku przydomowym, biodegradacji w wodzie morskiej jak i również w glebie.
W 2021 roku otrzymaliśmy własny certyfikat ,,compost industrial’’ i ,,compost home’’ na rurki PHA.

Słomki do napojów z PBS

PBS czyli bursztynian polibutylenu jest surowcem biopochodnym i biodegradowalnym/ kompostowalnym zarówno w instalacjach przemysłowych jak i kompostownikach przydomowych.
PBS uzyskiwany jest z surowców naturalnych jak kukurydza czy trzcina cukrowa.
Używany przez nas surowiec z grupy PBS jest biodegradowalny zarówno w wodzie morskiej jak i glebie.

Ekologiczne słomki - krok ku lepszej przyszłości

Jako producent i dystrybutor słomek do napojów z wieloletnim doświadczeniem w branży postanowiliśmy wsłuchać się w potrzeby środowiska naturalnego i znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu Nasi Klienci będą mogli cieszyć się przyjemnością popijania swoich ulubionych napojów przez słomki, jednocześnie nie dokładając cegiełki do grubego pancerza plastiku, jakim dusimy naszą planetę. W ten sposób powstały ekologiczne słomki do picia, które łączą w sobie:

  • pełną biodegradowalność,
  • elegancki wygląd,
  • przyjemność użytkowania,
  • uniwersalny design,
  • przystępną cenę.

Eko słomki doskonale wpisują się w oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Produkujemy je z wysokogatunkowych materiałów, dzięki czemu gwarantują przyjemność doznań, jednocześnie zapewniają odpowiednią trwałość. Sięgając po ekologiczne słomki nie musimy się obawiać tego, że słomka rozwarstwi się w trackie, kiedy będziemy się delektować swoim ulubionym napojem, przeciwnie. Nasze Eko Słomki zachowują oryginalny kształt oraz funkcjonalność jeszcze na długi czas po tym, jak szklanka zostanie opróżniona.

Czy ekologiczne słomki są drogie?

Ekologiczne słomki do picia w standardowej kolorystyce są o wiele tańsze niż może się nam wydawać. W tym przypadku ekologiczne nie znaczy więc drogie, co dla wielu przedsiębiorców ma kluczowe znaczenie. Rezygnując z tradycyjnych rurek do picia z plastiku na rzecz słomek ekologicznych z linii ECO LINE® praktycznie tego nie odczujemy. Nieodczuwalna jest również różnica w zakresie dostępności produktu. Dysponujemy nowoczesnym i w pełni wyposażonym parkiem maszynowym, co pozwala nam na terminową realizację zamówień przy zachowaniu najwyższej jakości wyrobu gotowego.

Jak na ekologiczne słomki do picia reagują klienci?

Wprowadzenie eko słomek spotyka się z bardzo różnymi reakcjami klientów. Jedni są zachwyceni ekologiczną postawą swojej ulubionej restauracji lub baru, inni bywają niezadowoleni. Jednak z chwilą, kiedy pociągają pierwszy łyk napoju niezadowolenie ustępuje miejsca pozytywnemu zaskoczeniu. To wszystko za sprawą przemyślanego produktu, który łączy w sobie zalety bycia eko z walorami użytkowymi porównywalnymi do większości wyrobów plastikowych. W praktyce odczucie w ustach podczas użytkowania biodegradowalnej słomki jest nieco inne niż w przypadku tradycyjnych rurek do napojów, ale – jak potwierdzają miłośnicy picia przez słomki – wcale nie gorsze. Oczywiście dotyczy to włącznie wyrobów wysokojakościowych. Ekologiczne odpowiedniki z niższych półek szybko się rozwarstwiają, nasiąkają i nie pozwalają cieszyć się napojem do samego dna.

Klientów zainteresowanych rozpoczęciem współpracy zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania i wątpliwości dotyczące wprowadzenia ekologicznych słomek do napojów w Państwa biznesie. Gwarantujemy produkty najwyższej jakości, co przekłada się na wysokie walory estetyczne i użytkowe naszych ekologicznych słomek do picia.