Słomki biodegradowalne - PLA

Słomki biodegradowalne wykonane są z nowoczesnego tworzywa, jakim jest PLA.
PLA, czyli polilaktyd to polimer pochodzenia naturalnego, wytwarzany z obierków po ziemniakach, ziaren kukurydzy czy trzciny cukrowej. Najprościej mówiąc jest to bioplastik, który łączy w sobie zalety użytkowe tradycyjnego plastiku, jednocześnie wpisując się w rygorystyczne przepisy dotyczące zakazu sprzedawania plastikowych rurek do napojów. Polilaktyd jest surowcem w 100% kompostowalnym. Zużytą rurkę z PLA powinno wyrzucać się do kosza z bioodpadami. Jedynym mankamentem surowca jest jego krótki czas przydatności do użytku. Należy pamiętać, że już po 6 miesiącach od daty produkcji, struktura produktu zmienia się i słomka zaczyna się powoli degradować, co czyni ją bardziej kruchą i podatną na pękanie. Dlatego też tego typu słomki produkujemy na określone zamówienie, najczęściej realizując zlecenia nisko i średnio nakładowe, aby uniknąć konieczności długotrwałego magazynowania i przechowywania wyrobu gotowego. Takiej formie produkcji sprzyja wysoka sprawność realizacji zamówień, dzięki czemu biodegradowalne słomki nie muszą być zamawiane z dużym wyprzedzeniem.

Słomki biodegradowalne - PLA
Pasek

Bio słomki – interesująca alternatywa dla rurek z papieru

Biodegradowalne słomki PLA to interesująca alternatywa dla tych, którzy nie są w stanie zaakceptować papierowych słomek do napojów. Pod względem struktury wyrobu gotowego bio słomki z PLA są tak podobne do tradycyjnych plastikowych rurek do napojów, iż nie sposób wskazać, które zapewniają lepsze doświadczenia podczas użytkowania. Ich podstawową zaletą jest fakt, że słomki PLA nie rozwarstwiają się i nie namakają nawet na długo pozostawione w szklance lub butelce z napojem. To bardzo duży atut, zwłaszcza w lokalach obsługujących rodziny z dziećmi. W praktyce okazuje się bowiem, że przeciętne dziecko do spożycia napoju wykorzystuje co najmniej dwie eko rurki z papieru – wynika to zarówno z czasu picia napoju, jak i tendencji do gryzienia słomki podczas picia.

Biodegradowalne słomki PLA – atrakcyjne dla użytkowników i w 100% bezpieczne dla środowiska naturalnego

Klienci barów i restauracji – czy tego chcą, czy nie – z wolna przywykają do ekologicznych słomek z papieru, wciąż tęskniąc do emocji, jakie towarzyszyły sączeniu ulubionego napoju przez tradycyjną słomkę. Twoi Klienci nie muszą rezygnować z tych emocji i doświadczeń, bo oferujesz im słomki wykonane z ekologicznego plastiku. Oferowane w Twoim lokalu słomki są w 100% biodegradowalne, jednocześnie do złudzenia przypominają te, do których tęsknią klienci.

Jako producent ekologicznych słomek do papieru opracowaliśmy technologię umożliwiającą nam oferowanie 100% biodegradowalnych rurek do napojów ze specjalnego eko-plastiku. W całym procesie produkcyjnym wykorzystujemy surowce i barwniki z odpowiednimi atestami. Nasz surowiec oraz barwniki spełniają wymogi normy ISO 13432, posiadają również certyfikay Vincotte „OK COMPOST” oraz „OK BIOBASED”, co czyni je w 100% przyjaznymi dla środowiska naturalnego i Twoich Klientów.

Jeśli interesują Państwa słomki biodegradowalne zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w określeniu rozmiaru zamówienia. Klientom, który rozpoczęli z nami współpracę gwarantujemy terminowe dostawy wysokiej jakości produktów – każda objętościowo dostosowana do indywidualnych potrzeb danego biznesu.